BAYİLİK Koşulları

Kendi İşinizin Sahibi Olun

Yapılan araştırmalara göre ülkemizde çalışan nüfusun yarısından fazlası kendi işini kurmak istiyor. Zorlu rekabet koşulları ise sıfırdan bir başlangıç yapmayı oldukça riskli bir hale getiriyor. Bu nedenle kurulan hayaller genellikle erteleniyor.

KARAFIRIN, sahip olduğu tecrübesi ve marka değeriyle tüm bu olumsuz etkenleri ortadan kaldırarak, yatırımcıların tüm enerji ve motivasyonlarını kendi işleri üzerine yoğunlaştırmak için olanak tanıyor.

KARAFIRIN ile yapacağınız bayilik “franchise” anlaşmasıyla deneyimli ve tecrübeli bir takımın sürekli desteğini yanınızda hissedeceksiniz. Üstelik imalat, ürün geliştirme ve yeni ürün risk yönetimiyle uğraşmak zorunda da kalmayacaksınız.

Hayallerinizi ertelemeyin, kendi işinizin sahibi olmak için bizimle iletişime geçin.


Bayilik Koşulları

Bayilik Giriş Bedeli İsim Hakkı Reklam Katılım Bedeli Yatırım Maliyeti Mağaza Büyüklüğü Teminat (Banka Teminat Mektubu / 1.Derece Gayrimenkul İpoteği
1.500.000 TL Cironun %5’i Cironun %1’i Ortalama 30.000 TL/m2 Minimum 200m2 900.000 TL
(Yukarıda belirtilen tutarlar KDV hariçtir ve İstanbul için geçerlidir.)

Sıkça Sorulan Sorular

Bayilik giriş bedeli nedir? Bu bedel karşılığında hangi haklara sahip olacaksınız?

Bayilik giriş bedeli, KARAFIRIN markamızı işletme adı olarak kullanabilmeniz için ödemiş olduğunuz bedeldir.

Bu bedel karşılığında belirlenmiş bir bölgedeki tek KARAFIRIN mağazası olma imkanının yanı sıra tescilli isim ve logo kullanım hakkına sahip olacaksınız. Aynı zamanda KARAFIRIN’ın nesillerdir kazanmış olduğu tecrübesi ve bilgi birikimi de tarafınıza aktarılacaktır. İş idaresi ve yönetimi, satış deneyimi, dekorasyon, ekipman seçimi, satın alma süreçlerindeki fiyat ve vade avantajı gibi birçok konuda da avantaj elde etmiş olacaksınız

KARAFIRIN bayi zincirinin bir halkası olarak sizden önce ve sonra bizimle birlikte bu yola çıkan yatırımcılarımızın tüm deneyimlerini kullanma, yapılmış hataları tekrarlamama ve doğrulara daha çabuk ulaşma şansına sahip olabileceksiniz. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla büyüyen bayilik sektöründe yerinizi güvenilir bir firma ile alıyorsunuz.

Marka isim hakkı nedir ve neden ödenir?

Marka isim hakkı her sene aylık olarak ödenen ve bir önceki dönemin cirosunun %5’i + KDV olmak üzere belirlenen bedeldir. Bu bedel karşılığında mağazanızı açtıktan sonra KARAFIRIN’ın anlaşma süresince devam edecek olan tüm desteklerinden faydalanabilirsiniz.

Dekorasyon süreci nasıl gelişmektedir?

Açılacak mağaza konumunun belirlenmesinin ardından öngörülen mağaza yerleşimi, projelendirme süreci ve tüm uygulama çalışmaları KARAFIRIN’ın anlaşmalı mimari firması tarafından yürütülmektedir. Mağaza, tüm gerekli üretim ve satış ekipmanları ile "anahtar teslimi" ilkesi çerçevesinde tarafınıza teslim edilir. Mağaza dekorasyon süreci, mağazanın büyüklüğüne göre ortalama 2-3 ay arasında sürmektedir.

Mağaza konumu nasıl belirlenmektedir?

Mağaza konumu için KARAFIRIN portföyünde bulunan noktalardan seçim yapılabileceği gibi işletmecinin önerileri de değerlendirilmektedir.

Ürünleri ve diğer malzemeleri nasıl temin edeceğim?

KARAFIRIN mağazalarında satışa sunulan tüm ürünler KARAFIRIN LTD. tarafından üretilir ya da temin edilir ve yatırımcıya her gün muhtelif seferler ile ulaştırılır.

Pastacılık hakkında bilgi sahibi olmam gerekir mi?

Pastacılık hakkında herhangi bir bilgi birikimi ya da tecrübeniz olması gerekmemektedir. KARAFIRIN ile yapmış olduğunuz işbirliğiniz ile sahip olduğunuz tüm bilgi, motivasyon ve enerjinizi müşteri memnuniyetini sağlayacak hizmet gereklerini yerine getirmek üzere yoğunlaştırma şansına sahip olursunuz. Tüm imalat süreci ise tarafımızdan karşılanacaktır. Deneyimler, daha önceden pastane sektöründe hiç tecrübesi olmayan yatırımcıların sisteme kolayca adapte olarak, yıllardır bu işi yapan diğer rakiplerine nazaran müşterilerine çok daha iyi hizmet verdiklerini ve dolayısıyla daha fazla kazanç sağladıklarını göstermektedir.

Herhangi bir eğitim görecek miyim?

Yatırımcı veya temsilciler mağaza açılmadan önce 4 haftalık sistem eğitimi alacaklardır. Bu eğitim şube açılışını takiben rutin olarak devam edecektir.

Bayilik “Franchise” hakkımı satabilir miyim?

KARAFIRIN tarafından onay verildiği takdirde bayilik “franchise” hakkınızı devredebilirsiniz. Ancak bu hakkı tarafınızdan devralacak yatırımcı adayınızın da belirlenmiş olan değerlendirme aşamalarından başarıyla geçmesi gerekmektedir.

Bayilik “Franchise” hakkı alabilmem için hangi adımları izlemem gerekir?

İlk olarak KARAFIRIN Bayilik Başvuru Formu’nu eksiksiz olarak doldurarak tarafımıza iletmeniz yeterlidir. En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.